Ostatni sparing!

3.08.209 roku o godz.11.00 piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali na wyjeździe ostatni mecz sparingowy przed nowym sezonem 2019/2020. Ich rywalem był IV ligowy MKS Trzebinia Siersza.
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Gospodarze mieli znakomitą okazję na strzelenie gola. W wyśmienitej sytuacji podbramkowej znalazł się zawodnik miejscowych, który strzałem z okolicy piątego metra od bramki próbował pokonać naszego testowanego golkipera. Ten jednak stanął na wysokości zadania i popisał się świetną interwencją, zapobiegając utracie gola.
W 72 minucie zwycięską bramkę zdobyli gospodarze. Piłkę wrzuconą z rzutu rożnego na 16 metr przechwycił zawodnik MKS-u, a następnie trafił nią w słupek naszej bramki. Ta odbijając się od niego wylądowała pod nogami kolejnego piłkarza miejscowych. Ten stojąc przed znakomitą okazją skierował ją do „pustaka”.

W drugiej połowie spotkania broniący naszej bramki młodzieżowy piłkarz testowany popisał się dwoma świetnymi interwencjami.

Znakomitą okazję przy stanie 0:0 zmarnował  nasz kolejny zawodnik testowany. Będąc sam na sam z golkiperem z Trzebini przegrał z nim pojedynek.
Ostatecznie Sarmaci ulegli MKS Trzebinia Siersza 0:1 (0:0).
Dziś widać było na boisku, że nasi piłkarze odczuwali trudy ciężkich treningów. W ostatnim tygodniu przygotowawczym będzie już dużo lżej i świeżość powinna wrócić na czas.
Trener Sarmacji Artur Mosna w meczu tym wystawił dwie różne jedenastki.
Już w najbliższą sobotę Sarmaci spotkaniem z Unią Dąbrowa Górnicza na własnym stadionie zainaugurują nowy sezon ligowy 2019/2020.

Zapowiadając się wielkie emocje sportowe. Zapraszamy wszystkich na mecz.

MKS Trzebinia Siersza – Sarmacja Będzin 1:0 (0:0)